Małżeństwa homoseksualne…

Udostępnione przez agencję CBS dane pokazują również, że każdego roku w Holandii rozpada się około 400 homoseksualnych małżeństw, przy czym to kobiety wykazują dwukrotnie większą skłonność do rozstania niż mężczyźni. Według wyliczeń w ciągu 10 lat średnio 25 proc. homoseksualnych kobiet i 14 proc. homoseksualnych mężczyzn podejmuje decyzję o rozwodzie, podczas gdy w przypadku tradycyjnych małżeństw ten odsetek wynosi 16 proc. Wniosek jest jasny – gejowskie małżeństwa są tymi najbardziej solidnymi.

Źródło: National Geographic

Kostaryka jest pierwszym krajem Ameryki Środkowej w którym śluby osób tej samej płci są legalne. Dwa lata po drugiej turze wyborów prezydenckich rządzący Kostaryką Carlos Alvarado Quesada spełnił obietnicę wyborczą i doprowadził do uznania wyroku Międzyamerykańskiego Trybunału Praw Człowieka (IACHR) nakazującego zmianę w przepisach.

Gdy przed dwoma laty starający się o elekcję obecny prezydent Carlos Alvarado Quesada był jednym z aż 17 kandydatów na prezydenta, kwestia ślubów jednopłciowych była tematem, który zdominował kampanię.

Źródło: Focus.pl

prezydent Kosatryki Carlos Alvarado Quesada:

Od jutra Kostaryka uzna małżeństwo równorzędne. Za kilka godzin pary jednopłciowe i ich rodziny będą miały takie same prawa jak każda inna para lub rodzina w tym kraju. Razem pod tym samym sztandarem budujmy lepszy naród.

Tłumaczenie: Google Translator